Home » Zidane: Franca ka potencial ta fitojë Botërorin

Zidane: Franca ka potencial ta fitojë Botërorin

Ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se ekipi aktual i Francës ka potencial për t’u bërë Kampion i Botës.

Ai ishte një ngjarje Saint-Denis, afër Stadiumit Francës, për ta inauguruar një fushë re futbolli për rinjtë.

Ky ekip ka potencial vërtetë”, ka thënë Zidane.

“Shpresoj arrijnë sa larg është e mundur, dhe pse jo, ta fitojnë Kupën e Botës”.

The post Zidane: Franca ka potencial ta fitojë Botërorin appeared first on PrizrenPress – Portal informativ.

Reklama