Home » Vijnë netët e filmit italian në Reja

Vijnë netët e filmit italian në Reja

Mbrëmjet kryeqytet ofrojnë një larmishëri aktivitetesh social-kulturore. Krahas koncerteve shumtë organizuar sheshin Skënderbej, një numër i konsiderueshëm shfaqjesh po jepen pranë Parkut Liqenit apo sheshpushimeve ndryshme Tiranës.

Tek Reja, ka nisur rrugëtimin “Netët e Kinemasë Italiane, organizohet për dytin vit radhazi kryeqytet.
reja-730x440 Vijnë netët e filmit italian në Reja
Kinemaja italiane si nëpër Re, kuadër “Kino, Edu dhe Netë Re”, do vijojë rrugëtimin e saj pasuar me filma rinj çdo martë deri datë 31 korrik 2018, prej orës 21:00.

Ndërkohë, sot mbrëmje, qytetarët e Tiranës do mund shohin tek Reja, filmin “Segreti”. Ngjarjet ndodhin Venecia, kur Laura, një terroriste, vret një shok momentin kur ai plagoset gjatë një sulmi ndaj një gjyqtari, shkruan ora news./ KultPlus.com

The post Vijnë netët e filmit italian në Reja appeared first on KultPlus.

Reklama