Home » Veturat superluksoze të deputetëve të Kosovës

Veturat superluksoze të deputetëve të Kosovës

Shumë prej deputetëve kanë deklaruar pasuritë, kanë bërë ditur se vozision vetura me çmime marramendëse.

këtë mes kryeson si i pari deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i cili vozitë veturë e cila kushton hiç pak se 32 mijë euro, shkruan lajmi.net.

Deputeti Haxhiu nuk ka treguar për çfarë tipit veturës bëhet fjalë, por e ka konfirmuar se vetura i takon atij.

haxhiu_1528878989-1124782 Veturat superluksoze të deputetëve të Kosovës

Labinot Tahiri veç si deputet punën po e vazhdon edhe si këngëtar. deklarimin e pasurisë ai ka bërë ditur se vozitë veturë rreth 27 mijë euro.

Kurse gruaja e këngëtarit Tahiri vozitë veturë 19 mijë euro.

Për makina luksoze nuk lëshon rrugë as Hajdar Beqa i PDK-së. Beqa ka deklaruar dy vetura.

haxhiu_1528878989-1124782 Veturat superluksoze të deputetëve të Kosovës

Një veturë X5 Beqa e ka vlerë 24 mijë euro, kurse 22 mijë e 500 euro ai vozitë veturën e tipit Touareg. Duke bërë shuma e dy veturave shkojnë mbi 46 mijë euro.

Deputetja u vlerësua se flet pakti Kuvend, është Teuta Rugova. Por deputetja e LDK-së nuk mund kritikohet sa i përket veturave.

Ajo ka pronësi makinë vlerë 25 mijë euro, cilën ajo pretendon se e ka blerë me kursime.

Dy deputetët e tjerë PDK-së, Blerta Deliu dhe Elmi Reçica gjithashtu vozisisin vetura luksoze.

Reçica ka pronësi një veturë Audi Q3 e cila kushton 20 mijë e 700 euro, kurse ai posedon edhe një Passat vlerësohet 5 mijë e 500 euro.

Kurse Deliu-Kodra gjithashtu vozitë veturë vlerë mbi 20 mijë euro.

Keq nuk mbesin as deputetët e tjerë.

Korab Sejdiu ka veturë vlerë 19 mijë euro, Mërgim Lushtaku 18 mijë, Rasim Selmanaj 17 mijë, Naser Osmani 16 mijë euro, e Dardan Sejdiu i PSD-së vozitë veturë vlerë 15 mijë euro.

Shumica prej këtyre deputetëve gjithashtu posedojnë edhe shuma majme parash nëpër banka, dhe pasuri paluajtshme vlerë mijëra euro.

 

The post Veturat superluksoze të deputetëve të Kosovës appeared first on INSAJDERI.

Reklama