Home » Vendi që duhet të vizitoni këtë verë sipas shenjës së horoskopit

Vendi që duhet të vizitoni këtë verë sipas shenjës së horoskopit

Ja cili duhet jetë destinacioni i pushimeve këtij viti sipas shenjës tuaj horoskopit.

Dashi

Dashët janë gjithë kohës kërkim aventurave bukura dhe reja. Ata mund shkojnë Tokio vetëm për adhuruar shumëllojshmërinë e kulturave, t’ia mbathin Egjipt për parë devetë dhe për udhëtuar me to apo nisen për Jordani për adhuruar Petran e kuqe.

Demi

Sensuale dhe ëmbël, demat adhurojnë detinacionet rimojnë me autenticitetin, sharmin dhe takimet e reja. Pushimet jug Francës, Itali apo Spanjë do i kënaqin pafund.

Binjaket

Gjithmonë kërkim frymëzimit dhe horizonteve reja, binjakët duan bëjnë pushime nëpër vende ku edhe mësojnë shumë. Një udhëtim Indi, Tibet dhe Myanmar do ishte ideali për këtë vit.

Gaforrja

Për gaforret e rëndësishmja është jenë larg vendeve tyre. Pushimet Vietnam, Bali apo Bora Bora do jenë idealet për këtë vit. Zbulimi i vendeve largëta, çlodhja dhe thjeshtësia janë ato ata kërkojnë gjithë kohës.

Luani

Luanët kërkojnë pushimet kenë gjithçka: kulturë, festa, gastronomi, peizazhe, zbulime. Nëse Parisi, Roma apo Ibiza ju duken vërtet interesante, Marrakech-i, Brukseli apo Milanoja do i mrekullojnë.

Virgjëresha

Virgjëreshat preferoje pushimet nëpër vende me shumë kulturë, histori dhe sharm. Sicilia, Kamboxhia, Polonia apo një shtet i Evropës Lindore do jenë idealët.

Peshorja

Dëshirat e peshoreve mund ndryshojnë sipas humorit, por disa gjëra nuk ndryshojnë kurrë: njohuritë për kulturën, artet dhe bukurinë tërësi. pushimet jenë fantastike për ta duhet një destinacion ketë kulturë pasur, arkitekture te veçante dhe ambient këndshëm. Edimbbourg-u Skoci apo një shtet i Meksikës do ishte ideali për udhëtuar 2018-ën.

Akrepi

njohur për forcën e karakterit, udhëtimet për akrepat duhet jenë lartësinë e ambicieve dhe intensitetit ata zotërojnë. Pushime ideale 2018-ën ata mund kalojnë Patagoni, Kili, Argjentinë apo Zelandën e Re.

Shigjetari

hapur shpirt, tërhequr nga ekzotizmi, vendet e largëta, nxehtësia dhe aventurat, shigjetarët duhet t’i kalojnë pushimet Australi, Kaliforni apo San Francisko.

Bricjapi

Edhe pse janë serioze dhe disiplinuar, bricjapët dine si argëtohen, t’ia kalojnë mirë dhe bëjnë pushime ja vlejnë. Ata preferojnë tepër udhëtime vullnetariati duke u çlodhur herë pas here. 2018-ën mund shkojnë Nicaragua apo Nepal.

Ujori

Ëndërrimtarët ujore adhurojnë pushimet i bëjnë ndihen gjallë, shkruan living. Qytetet skandinave si Stockholm-i Suedi apo Kopenhagen-i ne Danimarkë janë idealet për kaluar pushimet këtë vit.

Peshqit

Unike, ëndërrimtare, intuitive… Peshqit kërkojnë pushimet jenë vende parajse. Ata preferojnë ta lënë veten lirë, argëtohen e befasohen. Pushimet Kroaci do ishin idealet për ta.

Reklama