Home » Rrëmbejnë dy persona dhe i dërgojnë në pyllin e fshatit

Rrëmbejnë dy persona dhe i dërgojnë në pyllin e fshatit

fshatin Llapashticë e Poshtme Podujevës janë arrestuar dy dyshuar, meqë pas një mosmarrëveshjeje, nën kërcënim armëve kanë rrëmbyer dy viktima meshkuj dhe i kanë dërguar pyllin e fshatit, ndërsa pas i kanë kthyer dhe i kanë lënë lirë qytetin e Podujevës.

Gjatë kontrollit shtëpinë e dyshuarve policia ka gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me shtatë fishekë dhe një thikë, cilat dyshohet se janë përdorur rast. Me vendim prokurorit dyshuarit pas intervistimit janë dërguar mbajtje.

Reklama