Home » Ronaldo “injoron” Messin, flet për “Topin e Artë”

Ronaldo “injoron” Messin, flet për “Topin e Artë”

Vetëm një ditë na ndan nga nisja e Botërorit Rusi 2018, prag tij ka folur ylli portugez Cristiano Ronaldo.

Sulmuesi i Realit Madridit është ndalur te konkurrenca për “Topin e Artë” këtë vit, e cila me shumë mundësi do jetë mes tij dhe egjiptianit Mohamed Salah, i cili mori një goditje finalen e Champions pasi u detyrua largohej pa lënë gjurmë pas dëmtimit.

Ronaldo është shprehur se Salah mund fitojë “Topin e Artë”, por vetëm nëse ai do arrijë rikuperohet kohë dhe lërë gjurmë Rusi, ku shanset janë mëdha ketë edhe një duel mes Portugalisë dhe Egjiptit fazën e 1 16-tave.

fjalën e tij Ronaldo ka anashkaluar edhe Lionel Messin garë për “Topin e Artë”, duke thënë se nuk është vetëm Messi rival i tij, por ka edhe lojtarë tjerë.

Mohamed Salah ka qenë një ndër rivalët e mi këtë vit. Shpresoj se lëndimi i tij finale Kiev nuk do ta mbajë atë jashtë Kupës Botës. Shumë njerëz flasin për betejën mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, por ka lojtarë tjerë kanë shanse për hyrë garën për Topin e Artë. Salah është një prej tyre”, tha Ronaldo.

o.j/dita

Reklama

Lexo më shumë