Home » Policia arreston dorasit e tentim vrasjes së dy personave në Prishtinë

Policia arreston dorasit e tentim vrasjes së dy personave në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arritur identifikoi dhe arrestoi dy persona cilët dyshohen se kanë dorë veprën penale ‘vrasje e rëndë tentativë’, rast ky ndodhi pasditen e martës rrugën ”Ibrahim Lutfiu” .

arrestuarit janë N.S 42 vjeçar si dhe F.A 32 vjeçar, dy shtetas Republikës Kosovës, njofton Klan Kosova.

Si pasojë e tentativës për vrasje rëndë Prishtinë,   plagosur  mbetën Z.J 30 vjeçar si dhe N.U 40 vjeçar, shtetas Republikës Kosovës, cilët janë dërguar QKUK për trajtim mjekësor.

Reklama