Home » Polica iu gjen drogë dy personave në Parkun e qytetit

Polica iu gjen drogë dy personave në Parkun e qytetit

Policia e Kosovës gjatë ditës ka arrestuar disa person Prishtinë për posedim paautorizuar narkotikëve. Rasti i parë ka ndodhur pasdite te Parku i qytetit.

Janë arrestuar dy dyshuar meshkuj shqiptarë, pasi gjatë kontrollit tek njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar substanca dyshuara narkotike llojit marihuanë. Te njëri i dyshuar janë gjetur 2.2 gramë, ndërsa tek i dyshuari tjetër 1.5 gramë. Me vendim prokurorit, dyshuarit pas intervistimit janë liruar procedurë rregullt”, thuhet raportin e policisë.

Rasti tjetër ka ndodhur mesditë rrugën “UÇK”. “Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi gjatë kontrollit banesën e tij, janë gjetur dhe konfiskuar 75 copë tableta substancë e dyshuar narkotike e llojit LSD. Me vendim prokurorit, i dyshuari është dërguar mbajtje”, thuhet raportin e policisë.

The post Polica iu gjen drogë dy personave në Parkun e qytetit appeared first on INSAJDERI.

Reklama