Home » Foto-lajm/ Zbulohen prapaskenat e takimit të Bashës me artistët “e pavarur”

Foto-lajm/ Zbulohen prapaskenat e takimit të Bashës me artistët “e pavarur”

Zbulohet arsyeja e takimit Sindikatës Artistëve me kryetarin e PD, Lulzim Basha, dy ditë parë. Drejtuesit e sindikatës, Kastriot Çipi dhe Alert Çeloaliaj janë thirrur sot Komisionin Parlamentar Kulturës dhe Medias për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Me sa duket, Çipi dhe Çeloaliaj pasi morën porositë nga kryetari i PD, Basha, sot po hyjnë rol për aktruar para deputetëve si artistë-sindikalistë pavarur.

Një lëvizje e mirëmenduar kjo nga PD, po shfrytëzojnë artistët për kauzën e tyre.

35240478_10214370877299304_5464281947746336768_n-576x1024 Foto-lajm/ Zbulohen prapaskenat e takimit të Bashës me artistët “e pavarur”

Reklama

Lexo më shumë