Home » Deputeti serb e pyet Vuçiqin dhe Brnabiqin për vrasjen e Ivanoviqit

Deputeti serb e pyet Vuçiqin dhe Brnabiqin për vrasjen e Ivanoviqit

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike Serbi, Balsha Bozhoviq  i ka pyetur presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministren, Ana Brnabiq se kush e ka vrarë Oliver ivanoviqn dhe se kur do zbulohet e vërteta lidhje me këtë vrasje.

Ai pyeti se pse zyra e prokurorisë speciale Serbi është e heshtur dhe pse nuk ka nisur hetime gjera atë se çka i parapriu vrasjet.

“Pse Prokuroria Serbe nuk filloi një hetim kundër Marko Gjuriqi dhe Zheljko Mitroviqit, kundër njerëzve janë autorë drejtpërdrejtë persekutimit politik Oliver Ivanoviqit dhe sfondin politik vrasjes tij”, ka thënë ai, transmeton Klan Kosova.

Lideri i Iniciativës Qytetare serbe SDP u vra janar këtij viti para zyrës partisë tij Mitrovicën Veriore, transmeton Klan Kosova.

Reklama