Home » Arrestohen dy persona të dyshuar për plagosjen e djeshme në Prishtinë

Arrestohen dy persona të dyshuar për plagosjen e djeshme në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona dyshuar për rastin e plagosjes djeshme rrugën “Ibrahim Lutfiu” Prishtinë.

Sipas policisë plagosur kishin mbetur 30 vjeçari Z. J dhe 44 vjeçari N. U cilët janë dërguar për trajtim mjekësor.

Ndërsa pas identifikimit dyshuarve, mbrëmë rreth orës 23:00 janë arrestuar 42 vjeçari me inicialet N. S dhe 32 vjeçari me inicialet F. A.

“Personat e dyshuar me urdhër Prokurorit shtetit, janë dërguar qendrën e mbajtjes, ndërkohë bazuar hetimin fillestar dyshohet se këtë rast është i përfshirë edhe një person tjetër si i dyshuar, i cili është identifikuar dhe po kërkohet nga ana e policisë”, thuhet njoftimin e policisë.

The post Arrestohen dy persona të dyshuar për plagosjen e djeshme në Prishtinë appeared first on INSAJDERI.

Reklama