Home » Thaçi ia dorëzon Medaljen Presidenciale familjes Rugova

Thaçi ia dorëzon Medaljen Presidenciale familjes Rugova

Presidenti Hashim Thaçi e ka pritur sot gruan dhe fëmijët e ish presidentit Ibrahim Rugova zyret e tij ku i ka dorëzuar edhe medaljen presidenciale 10 vjetorit Pavarësisë për presidentin e ndjerë, Ibrahim Rugova.

“Medalja Presidenciale për 10 vjetorin e pavarësisë i jepet presidentit Ibrahim Rugova për kontributin për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, tha Thaçi kur ia dorëzoi medaljen gruas presidentin Ibrahim Rugovës.

pranishëm këtë takim ishin gruaja e ish Presidentin Rugova dhe tre fëmijet e tij.

Kjo pritje nga ana e Thaçit u Ditën e Presidentit, 24 Majin. Kjo është dita kur Kosova kishte mbajtur zgjedhjet e para vitin 1992 ku Rugova ishte zgjedhur President me shumicë dërmuese votave./ kallxo/ KultPlus.com

The post Thaçi ia dorëzon Medaljen Presidenciale familjes Rugova appeared first on KultPlus.

Reklama