Home » Luli dhe Saliu në versionin e kameramanëve dhe regjisorëve

Luli dhe Saliu në versionin e kameramanëve dhe regjisorëve

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi hera herës është detyruar mbyllë seancën për mosbindje ndaj rregullave nga ana e opozitës.

Prej disa kohësh, opozita ka përqafuar mënyrat alternative për mos u larguar nga qendra e vëmendjes.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe ish kryeministri Sali Berisha falë rrjeteve sociale nuk shkëputen asnjë moment nga komunikimi mediatik.

Si thyerës rregullave, ata vetraportojnë me smart phone-t e tyre situatën e vetprovokuar seancë.

Nuk mjafton vetëm sjellja jashtë kuadrit etikës për t’u mos ndjerë si politikanë një vendi demokratik, por kërkojnë me çdo kusht luajnë rolin e kameramanit e atë regjisorit.

s.a/dita

 

Reklama

Lexo më shumë