Home » Ancelotti do Benzema, Luiz dhe Vidal

Ancelotti do Benzema, Luiz dhe Vidal

Trajneri i ri i Napolit, Carlo Ancelotti, po shpreson ta transferojë Karim Benzema-në, Arturo Vidal-in dhe David Luiz-in këtë verë, pohon The Sun.

Ancelotti u emërua këtë post mërkurën, por donte sigurohej nga presidenti Aurelio di Laurentis se klubi do shpenzonte afatin kalimtar verës, mënyrë jenë garues.

Pasi po përflitet për një largim Jorginho-s dhe Kalidou Koulibaly-t, Ancelotti ka identifikuar treshen veterane Real Madrid-it, Bayern Munchen-it dhe Chelsea-s, si opsione për napolitanët.

Reklama