Portieri i Shkëndijës U19, Iljazi tregon ndjesinë e pritjes së penalltisë: I lumtur që ndihmova ekipin të fitoj kupën

Para pak ditësh Shkëndija U19 fitoi kupën e Maqedonisë futboll, pasi mposhti Rabotnickin pas ekzekutimit mirë penalltive 5-4 (0-0 kohën e rregullt).

Portieri Artan Iljazi ishte protagonist me penalltinë priti, duke ndihmuar ekipin rrëmbej kupën. “Gardiani” shpresëdhënës rrëfen për Lajm ndjesinë e pritjes penalltisë.

Nuk ka ndjenjë mirë se sa kur fiton skuadra ime dhe për shumë kur mundi yt ndihmon arritjen e rezultatit. Ndjehem shumë i lumtur për trofeun e Kupës dhe ndihmova me atë penallti pritur”, shprehet për Lajm portieri kumanovar i Shkëndijës U19, Artan Iljazi, i cili edhe pse paraqitet me ekipin e shpresave, gjithë kohën stërvitet me skuadrën e parë.

Untitled-20 Portieri i Shkëndijës U19, Iljazi tregon ndjesinë e pritjes së penalltisë: I lumtur që ndihmova ekipin të fitoj kupën

Ai priti një penallti serinë kundër Pelisterit, duke u treguar vendimtar triumfin e kuqezinjve.

“Forma ime është rezultat i punës bëjmë ekipin e parë me trajnerin e portierëve Samet Zejneli dhe kolegët Zahov e Rexhepi. Ndjej se kanë ndihmuar jo vetëm për penallti, por çdo aspekt detyrave si portier. Vërtet jam shumë i lumtur, falënderoj Zotin munda jem nivel për ndihmuar ekipin fitojmë trofeun dhe normal falënderoj trajnerin tim Samet Zejneli për punën e bërë me mua gjithë këtë periudhë. Ky sukses është rezultat i punës tonë përbashkët”, përfundoi portieri me perspektivë, Artan Iljazi.

Reklama