Platini pranon se Botërori ka qenë i kurdisur

Legjenda e futbollit francez, ish selektori i këtij shteti dhe pas kreu i UEFA-s Micehele Platini ka zbuluar sot një skandal mund t dridhe vetë themelet e FIFA-s dhe futbollit botëror.

Ish-kreu i UEFA-s, Michele Platini, ka zbuluar një hile ndodhur me shortin Botërorin e 1998 kur Franca u shpall kampione bote. Platini shprehet se organizatorët u kujdesën ‘gjelat’ mos ndesheshin deri finale me Brazilin .

Lexoni shkrimin e plotë.

The post Platini pranon se Botërori ka qenë i kurdisur appeared first on INSAJDERI.

Reklama