Pacolli mohon se Bahtiri i është bashkuar Vetëvendosjes

Raportimet e mediave se numri dy i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje, janë quajtur lajme pavërteta nga sekretari organizativ i kësaj partie Rrahim Pacolli, raporton Insajderi.

Ai një bisedë shkurt për Insajderin ka thënë se raportime ngjashme ka pasur shpesh për një kalim tillë por nuk është e vërtetë se Bahtiri i është bashkuar VV-së.

Ka pasur këso zëra tash e sa kohë, mirëpo nuk ka asgjë vërtetë këtë çështje”, ka deklaruar Pacolli për Insajderin.

Ndryshe Bahtiri është nënkryetar i AKR-së dhe numri dy, pas Behgjet Pacollit mban postin e presidentit kësaj partie.

Bahtiri gjatë mandatit tij si kryetar i komunës Mitrovicës, është takuar disa herë me kryetarin e VV-së, Albin Kurtin./Insajderi.com

The post Pacolli mohon se Bahtiri i është bashkuar Vetëvendosjes appeared first on INSAJDERI.

Reklama