Home » Neuer në fushë për herë të parë pas 8 muajsh

Neuer në fushë për herë të parë pas 8 muajsh

Rriten shpresat Manuel Neuer jetë finalet e Kupës Botës: Bayern Munchen ka thirrur skuadër për herë parë pas 8 mujash portierin, për ndeshjen finale Kupës Gjermanisë, kundër Frankfurt.

Kapiteni i Gjermanisë është lënë jashtë skuadre prej shtatorit shkuar, pas një frakture pati dhe shtunën do jetë për herë parë pjesë e skuadrës, finalen e Berlinit.

Me shumë gjasa 32 vjeçari do ta nisë nga stoli, si zëvendës për Sven Ulreich.

Gjermania e nis fushën e Botërorit 17 qershor kundër Meksikës Moskë dhe Neuer është zgjedhur skuadrën paraprake përfaqësueses Gjermanisë nga trajneri Low.

Duke nisur nga e marta e ardhshme, Gjermania do zhvillojë një grumbullim 15 ditor Itali.

o.j/dita

Reklama

Lexo më shumë