Lajm i Fundit: Nesër takim liderësh për propozimin “Ilindenska Makedonija”, merr pjesë edhe Ivanovi!

Burime partiake thonë për Gazetën Lajm se nesër do mbahet takim i liderëve partive politike Maqedoni. Sipas këtyre burimeve, përveç liderëve partive, takim do marrë pjesë edhe presidenti Gjorge Ivanov. këtë takim. Kryeministri Zoran Zaev do prezantojë detajet e “opsionit” për cilin ka rënë dakord me kryeministrin grek, Aleksis Cipras, për zgjidhjen e çështjes emrit. Televizioni Klan Kosova ka raportuar se Zaev dhe Cipras janë marrë vesh lidhur me propozimin “Ilindenska Republika Makedonija”.

Reklama