City ka gati ofertën për Hazard

Manchester City është duke bërë gati një ofertë për përfaqësuesin e Belgjikës, Eden Hazard, nëse ai vendos largohet nga Chelsea këtë verë.

Blutë nuk arritën kualifikohen për edicionin e ri Ligës Kampionëve dhe belgu është duke pritur shohë lëvizjet skuadër për ta vendosur ardhmen e tij.

Skuadra drejtohet nga Pep Guardiola mori titullin e Premierligës dhe është duke shikuar mundësinë e përforcimit radhëve gjatë verës.

Një ofertë prej 120 milionë eurosh për Hazard është e mundshme, ndërsa paga e tij Etihad Stadium llogaritet jetë rreth 350 mijë euro javë.

 

Reklama