Bayerni e bën zyrtare, Roben edhe një vit me kampionët

Arjen Robben do vazhdojë jetë pjesë e Bayernit Mynihut edhe për një sezon tjetër. Holandezi rinovoi kontratën me kampionët e Gjermanisër deri 30 Qershor 2019. 34-vjeçari është pjesë e klubit bavarez nga viti 2009, kur u transferua nga Real Madridi për shumën e 25 milionë eurove. Me fanellën e Bayernit, Robben ka koleksionuar 7 tituj kampion Gjermanie, 4 Kupa Gjermanie dhe një Champions League, fituar 2013 Ëembley ndaj Borussia Dortmund, ku holandezi shënoi golin vendimtar sfidës.

Reklama