Home » Temperatura afrikane, por shiu është afër

Temperatura afrikane, por shiu është afër

Moti mbi Kosovë vazhdon karakterizohet me temperatura larta, quajtura afrikane, mirëpo mundësitë për shi gjatë javës janë reale.

Kështu paktën thonë meteorologët, cilët thonë se masat e ngrohta vazhdojnë mbesin mbi rajon edhe gjatë javës, mirëpo turbullira nga Atlantiku pritet kalojnë very rajonit, ditën e martë mund sjellin reshje lokale shiu, shkruan gazetametro.net.

Për sot, sipas meteorologëve, do mbajë mot i ngrohtë, por me vranësira pjesshme. Ndërkaq, nesër gjatë paraditës do jetë mot i ngjashëm, mirëpo orët e pasditës mund vijnë shira.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Mot i ngjashëm do mbajë edhe gjatë ditëve tjera javës, ku temperaturat do shkojnë nga 12 gradë minimalja e deri 26 maksimalja.

mot-3 Temperatura afrikane, por shiu është afër

Ndërkohë, era do fryejë lehtë, e shtypja atmosferike do zbres rreth vlerave normale.

Reklama