Home » Zbulohet mbiemri i Barbie

Zbulohet mbiemri i Barbie

Njerëzit kanë kuptuar diçka rreth Barbie – ajo ka një mbiemër.

Zbulimi erdhi pasi llogaria zyrtare e Barbie Twitter iu dëshironte ndjekësve një ‘ditë lumtur’ – nga motrat ROBERTS. cicërimë, Barbie shihet me motrat e saj, transmeton Klan Kosova.

Emri i i plotë i saj është Barbara Millicent Roberts dhe emri i plotë i Ken është Ken Carson.

Kukulla u emërua pas vajzës adoleshente Barbara krijuesit Ruth Handler. Ajo u frymëzua pasi e pa vajzën e saj luante me kukulla letre.

Reklama