Vdes aktori Verne Troyer, i njohur si “Mini Me” (VIDEO)

Aktori Verne Troyer është ndarë nga jeta moshën 49 vjecare.

Ai njihet shumti për rolin e tij si Mini-Me serinë e filmave komedi “Austin Powers”, ku kishte luajtur përkrah Mike Meyers.

Troyer kishte vuajtur nga problemet me alkoolin për shumë vite dhe kishte qenë rehabilitim disa herë.

Lajmin për vdekjen e tij e bëri ditur familja e tij përmes një komunikate.

Ai kishte lindur me një crregullim gjenetik njohur si achondroplasia dwarfism” e kishte bërë ai mbetet vetëm 81 centimetra i gjatë.

30849111_10208886391077488_735984594_o Vdes aktori Verne Troyer, i njohur si “Mini Me” (VIDEO)

30849111_10208886391077488_735984594_o Vdes aktori Verne Troyer, i njohur si “Mini Me” (VIDEO)

Reklama