Home » Moderatorja shqiptare shokon publikun: Drejtori i televizionit më ngacmonte seksualisht dhe … (VIDEO)

Moderatorja shqiptare shokon publikun: Drejtori i televizionit më ngacmonte seksualisht dhe … (VIDEO)

E ftuar emisionin “Thumb”, me Aulonën dhe Fatmën, moderatorja shqiptare, Roza Lati ka rrëfyer një histori personale, për kohën ku punonte tek “Agon Cannel”. Ajo është shprehur se drejtori i televizionit e ka ngacmuar seksualisht.

A ka ngacmime seksuale shoëbizin shqiptar?

Po mi ka pafund.

Je ndierë ti e shantazhuar?

Po mi, ja po them një shembull meqë nuk jam dhe meqë Agon Channel nuk ekziston . Drejtori artistik ishte atë televizion, ishte italian dhe kur pa mua fillim kur vajta për audicion, pa ja bëra kamerës “hajde këtu hajde”, e trajtova si qen, dhe tha mua: “Je një bishë e TV, dua menjëherë këtu”.

Me kalimin e kohës ky mua filloi shihte, duket eprori çfarë ka dhe shkruan FB, një poezi anglisht dhe unë i kthej përgjigje : po bëj sikur nuk e kam lexuar.

nesërmen unë shkoj punë normal, qetë, sikur s’kishte ndodhur asgjë. Po nga ajo përgjigje mua ai kthente mbrapsht çdo regjistrim, çdo xhirim, dhe unë për t’i treguar atij se sa e aftë jam, ndonëse kisha rënë dakord për t’u paguar për 1 emision, unë mora përsipër edhe 3 tjera , bëra 4 emisione t’ia thyeja turinjtë atij shihe talentin tim.

Reklama