Home » Tirana e mbytur nga retë e kuqe të pluhurit

Tirana e mbytur nga retë e kuqe të pluhurit

Sipas sinoptikanëve, këtë vit retë e dendura me grimca pluhuri kanë mbërritur herët kryeqytetin shqiptar për shkak erës fryn me drejtim nga veriu, ndikuar edhe nga luhatjet e temperaturave. Parashikohet tymnaja e reve te kuqërremta jetë një imazh do t’i shoqërojë deri fillimin e javës.

Sipas meterologes Tanja Porja, retë e pluhurit janë dukshme gjatë pasditeve dhe mbrëmjeve. Për aq ditë sa do ketë shi territor, edhe pluhuri shtegton nga kontinenti afrikan do jetë prezent./lapsi

Reklama