Home » Shuma e parave që u vodhën në një postë në Podujevë

Shuma e parave që u vodhën në një postë në Podujevë

Filiali i Postës dhe Telekomit Kosovës, gjendet fshatin Kërpimeh Podujevës, ka qenë cak i hajdutëve cilët kanë demoluar objektin dhe kanë vjedhur arkën me 100 euro para gatshme si dhe dy vula postare.

Punëtorët e Postës kanë lajmëruar Policinë e Kosovës se ngjarja ka ndodhur gjatë ditës djeshme rreth orës 7 e 45 mëngjesit.

“Ankuesi, punëtor PTT, mashkull K-Shqiptar, ka raportuar se postën e fshatit dyshuar panjohur kanë demoluar dyert e objektit postës dhe nga aty kanë vjedhur arkën me 100 euro para gatshme dhe  dy vula  zyrtare postës”, thuhet njoftimin e Policisë Kosovës.

The post Shuma e parave që u vodhën në një postë në Podujevë appeared first on INSAJDERI.

Reklama