Home » Haradinaj thotë se Kosova i ka tejkaluar kushtet për liberalizim të vizave

Haradinaj thotë se Kosova i ka tejkaluar kushtet për liberalizim të vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes Qeverisë ka komentuar Raportin e Progresit për vitin e kaluar nga Komisioni Evropian, publikuar ditë parë. Sipas tij raport vlerësohet puna është duke u bërë nga Qeveria e Kosovës, shkruan Insajderi.

Sipas Haradinaj, Kosova ka kaluar punën mesatare është kërkuar nga BE për liberalizimin e vizave. Ai ka thënë se ka marrë konfirmime nga BE se liberalizimi i vizave do ndodhë javët e ardhshme.

raport është evidentuar puna është bërë rend dhe ligj, pra i jepen peshë arriturave fundit qeverisë vendit”.

Duke qenë kështu dhe bisedat kam pas Kosova ka kaluar punën mesatare është kërkuar për liberalizimin e vizave. Kosova do ta ketë një vlerësim edhe muajin maj, edhe një herë do testohet gjendja. Por unë e kam sigurt se javët vinë Kosovës do konfirmohet për liberalizim nga nivelet e larta për BE-së”, ka deklaruar Haradinaj./Insajderi.com

The post Haradinaj thotë se Kosova i ka tejkaluar kushtet për liberalizim të vizave appeared first on INSAJDERI.

Reklama