Home » Xhafaj pas rekomandimit: T’i përvishemi punës

Xhafaj pas rekomandimit: T’i përvishemi punës

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj përshëndeti rekomandimin e Komisionit për hapjen e negociatave dhe shpreh bindjen se vendi do ecë shpejt këtë proces.

Ne do t’ia dalim ecim shpejt këtë proces. Është koha për treguar shumë modesti e përgjegjësi, pak fjalë dhe shumë punë!”, thotë ai.

Ministri falënderon partnerët dhe rekomandimin e sheh jo vetëm si vlerësim për reformat e ndërmarra, por edhe shtysë për vazhduar me to.

Ky akt është shtysa e mirë për vazhduar këtë rrugë: Progres zbatimin e Reformës Drejtësi, garantimin e rendit dhe forcimin e sigurisë publike. Faleminderit gjithë atyre kanë kontribuar me përkushtim dhe modesti këto sfida vështira”, shkruan ministri Twitter.

o.j/dita

Reklama

Lexo më shumë