Home » Shqiptarja Eleni Foureira performon në MadWalk 2018 në Greqi

Shqiptarja Eleni Foureira performon në MadWalk 2018 në Greqi

Këngëtarja me origjinë nga Fieri, Eleni Foureira, e cila po bën karrierë muzikore Qipro dhe Greqi, ka performuar disa këngë saja një spektakël njohur Greqi.

MadWalk2018 ka mirëpritur artistët e njohur nga Greqia dhe nga disa shtete evropiane.

MadWalk2018 – një organizim i modës ka mirëpritur edhe Elenin e cila këtë video shihet duke kënduar versionin e saj hitit “Gigi in Paradiso” nga Dalida.

Eleni do këndojë për Qipron Eurovizion, pas vetëm 1 muaji. Kënga “Fuego” tanimë po cilësohet si një ndër këngët mira këtij edicioni festivalit evropian.

këtë spektakël kanë performuar edhe Sakis Rouvas – këngëtar i njohur Greqi. / KultPlus.com

The post Shqiptarja Eleni Foureira performon në MadWalk 2018 në Greqi appeared first on KultPlus.

Reklama