Home » Seferi – Tyson Fury, shqiptari kundër ish-kampionit të botës – Mësoni gjithçka rreth meçit

Seferi – Tyson Fury, shqiptari kundër ish-kampionit të botës – Mësoni gjithçka rreth meçit

9 qershor, Tyson Fury (ish-kampioni i botës), do bëjë rikthimin e tij boks pas shumë se dy vjetësh.Fury do ndeshet me Sefer Seferin me 9 qershor ‘Manchester Arena’.

Boksieri shqiptar ka zhvilluar 24 lufta dhe ka 23 fitore, 21 me KO dhe vetëm 1 humbje (Manuel Charr vitin 2016).

“Sefer Seferi dëshironte ndeshja zhvillohet Rusi apo Dubai, mirëpo Fury ka insituar meçi mbahet Manchester Arena”, i ka thënë ‘Gazetës Blic’ një burim i afërt me Seferin.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Seferi ka luftuar Gjermani, Austri, Zvicër, Maqedoni dhe Kosovë, por kurrë Britani Madhe dhe tashmë do bëjë debutimin me 9 qershor.Seferi është 39-vjeçar dhe ka luftuar si profesioist Cruiserweight.Në anën tjetër, Tyson Fury ka mposhur Wladimir Klitschkon dhe mban titujt WBA, IBF, WBO dhe IBO.Fury është 29 vjeçar dhe 25 ndeshje ka 25 fitore, prej cilave 18 me K.O.

Reklama