Home » Ish-futbollisti Andrea Pirlo shpjegon marrëdhënien me alkoolin: Jam pijanec…

Ish-futbollisti Andrea Pirlo shpjegon marrëdhënien me alkoolin: Jam pijanec…

Me varur “këpucët gozhdë”, edhe pse ende i duhet luajë ndeshjen e lamtumirës, 21 maj stadiumin “San Siro”, Andrea Pirlo po i kushtohet me kohë plotë biznesit tij prodhimit verërave.

Lidhja e tij me pijet alkoolike duket jetë mjaft e ngushtë dhe jo vetëm si prodhues prej disa vitesh, por edhe si konsumator, diçka ish-fantazisti i Interit, Milanit, Juventusit e jo vetëm e pranon një deklaratë për “Repubblica”-n.

Edhe kur isha aktivitet, nuk ia lija vetes mangët disa gota pas ndeshjeve, dhe po them disa. Një futbollist, gjatë javës, duhet jetë shumë i kujdesshëm, sidomos kur afron ndeshje. Por pasi dilnim nga fusha, disa lëshime vetes ia lejoja, aq shumë kur fitonim.

Madje, edhe pas trofeve me klubet, disa birra nuk mund mungonin për mua… Festa pas Botërorit? Kur triumfuam Gjermani festuam për një kohë mirë, ahh sa shumë, me verë, por edhe me diçka tjetër po e mbaj fshehtë… Madje, ditën tjetër jam zgjuar duke mos mbajtur mend thuajse asgjë nga gjithë ajo kishte kaluar.

E rëndësishme ishte festonim! Ishte momenti i bukur i karrierës sime futbollistike“- tregon Pirlo, i cili paska lënë kokën pas vërës dhe ne mendonim se ai këtë gjë e bënte vetëm për topin…e.r/dita

635029c0a1ffa262dc44b38b10174bdf-andrea-pirlo-gunnar Ish-futbollisti Andrea Pirlo shpjegon marrëdhënien me alkoolin: Jam pijanec…

foto: Ish-futbollisti Andrea Pirlo

635029c0a1ffa262dc44b38b10174bdf-andrea-pirlo-gunnar Ish-futbollisti Andrea Pirlo shpjegon marrëdhënien me alkoolin: Jam pijanec… 635029c0a1ffa262dc44b38b10174bdf-andrea-pirlo-gunnar Ish-futbollisti Andrea Pirlo shpjegon marrëdhënien me alkoolin: Jam pijanec…

Reklama

Lexo më shumë