Home » Gazmend Muhaxheri e thotë këtë gjë të papritur për Mimoza Kusarin

Gazmend Muhaxheri e thotë këtë gjë të papritur për Mimoza Kusarin

Anëtari i LDK’ Gazmend Muhaxheri ka folur për kandidatët e mundshëm LDK’ për kryeministër vendit.

Lutfi Haziri thotë seështë një kandidat i mirë për kryeministër”, thotë Muhaxheri.

Njësoj mendon edhe për Agim Veliun e Haki Rugovën.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Kandidate e mirë për kryeministre sipas Muhaxherit është edhe Vjosa Osmani.

Po, pse jo. Është një kandidate e mirë. Një zonjë ka intelekt jashtëzakonshëm. Pse mos me qenë edhe ajo”, tha Muhaxheri.

Nuk përjashton mundësinë edhe Mimoza Kusari-Lila, partia e cilës është koalicion me LDK’ jetë kandidate e kësaj partie për kryeministre.

“Mundet me qenë edhe zonja Kusari-Lila, është koalicion me ne dhe mundet me qenë një kandidate e mirë për kryeministre”, tha Muhaxheri.

Reklama