Home » E PAPRITUR: Lutfi Haziri tregon se kë e mbështet në garën për të parin e LDK-së

E PAPRITUR: Lutfi Haziri tregon se kë e mbështet në garën për të parin e LDK-së

Lutfi Haziri ka folur për kandidaturën e tij dhe kolegëve për kreun e LDK-së Ai ka qëndruar gjatë karrigen e kryetarit Gjilanit. Por duket se ky do jetë mandati i fundit këtë pozitë, pasi Haziri ka plane tjera mëdha.

Synimi i tij është një karrige tjetër: ajo e kryetarit Lidhjes Demokratike Kosovës.

Haziri tashmë e ka konfirmuar se do jetë kanddiat për kryetar LDK-së.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Duke qenë se zgjedhjet mbahen vitin 2019, Haziri është i rezervuar.

Kryetari i Gjilanit, Haziri ka shprehur respekt për kandidatët e tjerë mundshëm garën për kryetar LDK-së.

Por, shprehet skeptik për kandidimin e deputetës, Vjosa Osmanit, gruas votuar Kosovë.

Gara për parin e LDK-së duket se do jetë e ashpër, pasi disa figura kryesore kanë shaqur pretendimet e tyre për ta udhëhequr këtë parti./express/

Reklama