Home » E PAPRITUR: Albulena Haxhiu godet keq LDK-në

E PAPRITUR: Albulena Haxhiu godet keq LDK-në

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka reaguar ndaj kërkesës Lidhja Demokratike e Kosovës kishte bërë seancën e djeshme për shkarkimin e gjithë ministrave kanë aktakuza ngritura për korrupsion.

“Seancën e djeshme, LDK e nisi me kërkesën ata ministra kanë aktakuza për korrupsion, shkarkohen! Shumë mirë!”, ka shkruar ajo profilin e saj rrjetin social ”Facebook”.

Haxhiu ka përmendur faktin se sot Prokuroria Speciale e Kosovës ngriti aktakuzë kundër Haki Rugovës, kryetarit Istogut, e sipas saj tregon tashmë LDK ka dy kryetarë komunash kanë aktakuza për korrupsion.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Këto aktakuzat për korrupsion, ndaj zyrtarëve PDK, LDK, AAK etj, dëshmojnë këto parti nuk dallojnë fare nga tjetra!”, ka thënë ajo.

“Shfrytëzimi i pushtetit për pasurim vetes e familjarëve tyre, është prioritet i tyre. Andaj këta nuk e luftojnë korrupsionin!”, ka përfunduar Haxhiu postimin e saj Facebook.

Reklama