Home » Deputetja e VV-së: Dëshmitë që tregojnë se LDK, PDK dhe AAK nuk dallojnë nga njëra tjetra

Deputetja e VV-së: Dëshmitë që tregojnë se LDK, PDK dhe AAK nuk dallojnë nga njëra tjetra

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka reaguar ndaj kërkesës Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) kishte bërë seancën e djeshme për shkarkimin e gjithë ministrave kanë aktakuza ngritura për korrupsion.

“Seancën e djeshme, LDK e nisi me kërkesën ata ministra kanë aktakuza për korrupsion, shkarkohen! Shumë mirë! .

Megjithatë Haxhiu ka përmendur faktin se sot pasdite Prokuroria Speciale e Kosovës ngriti aktakuzë kundër Haki Rugovës e sipas saj tregon tashmë LDK ka dy kryetarë komunash kanë aktakuza për korrupsion.

Këto aktakuzat për korrupsion, ndaj zyrtarëve PDK, LDK, AAK etj, dëshmojnë këto parti nuk dallojnë fare nga tjetra. Shfrytëzimi i pushtetit për pasurim vetes e familjarëve tyre, është prioritet i tyre. Andaj këta nuk e luftojnë korrupsionin!”, ka përfunduar Haxhiu postimin e saj Facebook.

The post Deputetja e VV-së: Dëshmitë që tregojnë se LDK, PDK dhe AAK nuk dallojnë nga njëra tjetra appeared first on INSAJDERI.

Reklama