Home » Aksident i rëndë në Prishtinë, e pësojnë kaq persona

Aksident i rëndë në Prishtinë, e pësojnë kaq persona

Një aksident komunikacioni ka ndodhur sot hyrje autostradës “Ibrahim Rugova”, përkatësisht fshatin Trudë Prishtinës.

Aksidentin e kanë konfirmuar edhe zyrtarë policor. Daut Hoxha, zëdhënës Policinë e Kosovës ka thënë se aksident janë lënduar nëntë persona.

Ai ka apeluar tek pjesëmarrësit trafik jenë kujdesshëm, për garantuar një siguri madhe rrugët e Kosovës.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Me 17:04.2018 rreth orës 17:25, Policia ka pranuar  një informatë për një aksident me lëndime trupore ne hyrje te autostradës fsh.Lebane, ku te përfshira janë dy automjete.  Sipas informatave fillestare si pasoj e aksidentit lëndime kane marr nëntë (9) persona . Ne vendin e ngjarjes ka dale njësit kompetente policore dhe ndihma e shpejt.

Apelojmë tek te gjithë pjesëmarrësit ne trafik ne veçanti drejtuesit e  automjeteve qe te jene te kujdesem sepse siguria e tyre dhe te tjerëve varet ne mase te madhe nga kujdesi dhe respektimi i rregullave ne trafik nga vet drejtuesit e automjeteve. Për garantuar një siguri madhe nëpër rrugët tona policia po ndërmerr dhe do te ndërmerr masa te vazhdueshme ligjore ne funksion te parandalimit te aksidenteve”, ka thënë Hoxha./indeksonline/

Reklama