Home » Xhaxhai plagos veten dhe vret aksidentalisht nipin 14 vjeçar

Xhaxhai plagos veten dhe vret aksidentalisht nipin 14 vjeçar

Një 14 vjeçar nuk ka arritur t’i mbijetojë plagosjes, nga një e shtënë e pakontrolluar e armës, gjatë një ahengu familjar sot rreth orës 11:30, fshatin Mushtisht Suharekës, njfoton Klan Kosova.

Sot, rreth orës 14:15, Policia e Suharekës është informuar se nje i mitur me plagë trup është sjell për ndihmë mjekësore Qendrën e Mjekësisë Familjare”.

Pas pranimit informacionit, njësitë patrulluese kanë kryer hetime fillestare dhe shpejt është kuptuar se një shtëpi familjen Sopaj fshatin Mushtisht kishte pasur aheng familjar dhe një i dyshuar kishte shtënë ajër me armë zjarri”, thuhet njoftimin e Policisë Prizrenit.

Sipas hetimeve fillestare dyshohet se gjatë krismave arma është bllokuar dhe duke u perpjekur për ta zhbllokuar armën vetëplagoset i dyshuari e me pas plumbi e godet edhe nipin e tij lindur 2004”.

“Viktima ishte sjell Emergjencën e Spitalit Rajonal Prizren për trajtim por nuk kishte mundur mbijetojë. Policia e Prizrenit e ka arrestuar dyshuarin (xhaxhai i viktimës) dhe automjetin e njëjtit e ka sekuestruar një pistoletë e cila dyshohet jet përdorur rast. Po ashtu krim teknikët e kanë sekuestruar edhe një kallashnikov vendin e ngjarjes dhe disa gëzhoja”.

Reklama