Home » Publikohen pamje nga Siria pas sulmit nga SHBA-të

Publikohen pamje nga Siria pas sulmit nga SHBA-të

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca.

Zyrtarët e Pentagonit thanë se sulmet kishin shënjestër zemrën e programeve presidentit sirian Bashar Assad për zhvilluar dhe prodhuar armë kimike

Ushtria siriane tha se janë hedhur mbi 100 raketa ndaj bazës ushtarake Homs dhe qendrës kërkimore Barzeh, pranë Damaskut.

Ndërkohë sirianët mbështetje qeverisë kanë protestuar sot qendër Damaskut, kundër sulmit amerikan.

5ad226bc6a716598093280_1523724672-8142329 Publikohen pamje nga Siria pas sulmit nga SHBA-të 5ad226bc6a716598093280_1523724672-8142329 Publikohen pamje nga Siria pas sulmit nga SHBA-të 5ad226bc6a716598093280_1523724672-8142329 Publikohen pamje nga Siria pas sulmit nga SHBA-të

The post Publikohen pamje nga Siria pas sulmit nga SHBA-të appeared first on INSAJDERI.

Reklama