Home » Prishtina barazohet me liderin pas fitores ndaj Besës, fitojnë edhe Drenica e Llapi

Prishtina barazohet me liderin pas fitores ndaj Besës, fitojnë edhe Drenica e Llapi

Prishtina ka shënuar fitore rëndësishme luftë për titull Superligës Kosovës shtunën pasdite duke e mposhtur 1-0 Besën e Pejës.

Me golin e vetëm shënuar nga Ahmed Januzi minutën e 29-të, Prishtina është barazuar me pikë me liderin Dritën krye tabelës Superligës.

Prishtina ka grumbulluar plot 50 pikë vendin e dytë, po aq sa edhe Drita vendin e parë, por kjo e fundit e ka një ndeshje pak zhvilluar.(Kliko mbi link dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Ndërkohë, ndeshjet tjera javës 27-të, Llapi ka shënuar fitore ndaj Lirisë, me golat e Dakut dhe Zhdrellës, cilën po ashtu e ka rrëzuar nga pozita e tretë. Tani, Llapi ka 45 pikë, dy shumë se Liria vendin e katërt.

ndeshjen tjetër Drenica e mposhti Flamurtarin me rezultat 2-0, duke i ikur rrezikut për rënie nga liga.

Kështu duket tabela e Superligës:

screenshot-1_1523717716-2354241 Prishtina barazohet me liderin pas fitores ndaj Besës, fitojnë edhe Drenica e Llapi
Reklama