Home » Për herë të parë në Tiranë, “Ballo Vjeneze”. Ja partnerja e Veliajt në prova

Për herë të parë në Tiranë, “Ballo Vjeneze”. Ja partnerja e Veliajt në prova

Me rastin e Vitit Kulturor Shqipëri-Austri 2018, Ambasada e Austrisë Tiranë dhe Advantage Austria, nën kujdesin e Bashkisë qytetit Vjenës dhe Bashkisë Tiranë, sjellin për herë parë Tiranë “Ballon Vjeneze”.

“Balloja Vjeneze” do organizohet 21 Prill 2018 Pallatin e Kongreseve Tiranë, duke sjellë eksperiencën mahnitëse valsit vjenez, muzikës mrekullueshme dhe performancat artistike nga personalitete kulturës austriake dhe shqiptare.

Duket se kryebashkiaku Erion Veliaj ka nisur tani përgatitjet, teksa sheshin “Skënderbej” sëbashku me miq Tiranës, nën kujdesin e Enada Hoxhës dhe Gerd Vasos ka bërë prova.

Duke bërë prova për Ballon Vjeneze datë 21 prill”, shkruan Veliaj Facebook, duke postuar një foto ku shfaqet duke vallëzuar me një vajzë vogël bukuroshe.

Për “Ballon Vjeneze” do vijë Tiranë Mr. Uwe Theimer, drejtor i korit Operën Shtetërore Vjenës, ndërsa do performojnë edhe Mexosopranoja e Teatrit Operas dhe Baletit Vikena Kamenica dhe tenori i njohur Armaldo Kllogjeri. Nuk do mungojnë as tingujt melodiozë familjes Qerimi si dhe interpretimi i rinjve Shkollës Baletit Tiranë.

s.a/dita

Reklama

Lexo më shumë