Home » NATO ofron mbështetjen e plotë për sulmet

NATO ofron mbështetjen e plotë për sulmet

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se aleanca ushtarake “shpreh  mbështetjen e plotë” për sulmet ushtarake ndodhën natën e kaluar, njofton Klan Kosova.

Duke folur një konferencë për media Bruksel, Stoltenberg ka thënë se “NATO dënon fuqishëm përdorimin e vazhdueshëm armëve kimike nga regjimi sirian”.

Këto sulme s’bën normalizohen, ato janë rrezik për popullin sirian dhe për sigurinë tonë përbashkët”.

Ata janë përgjegjës duhet japin llogari”.

klankosova.tv

Reklama