Home » LSDM: Ligji i ri për arsim është në interes të studentëve dhe profesorëve

LSDM: Ligji i ri për arsim është në interes të studentëve dhe profesorëve

Lajme

Kosovë

Sport

Futboll

Magazina

Cult

Ekonomi

Femra

Stili

Shëndetësi

Kuzhina

Auto

Teknologji

Fun

Kërko Punë

Arkiva

Marketing

LAJME / POLITIKË
LSDM: Ligji i ri për arsim është interes studentëve dhe profesorëve

BI Bashkim Iljazi
16 minuta parë 0 Shkepje
LSDM: Ligji i ri për arsim është interes studentëve dhe profesorëve
LSDM-ja përmes një njofitmi për media ka reaguar ndaj OBRM-PDUKM-së, duke thënë se ata kanë shkatërruar sistemin arsimor gjatë kohës qeverisjes tyre.

Nga LSDM thonë se me Ligjin e ri për arsim, hapet mundësi fakultetet pa pajtim Ministrisë Financave angazhojnë demonstrues fakultete, me çka do hapej mundësia angazhohen rinjtë, cilët duan ndërtojnë karrierë akademike, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Është joserioze OBRM-PDUKM-ja dorëzojë amendamente për koeficientin e rrogave profesorëve, kur dihet se 11 vite ajo parti mënyrë kriminale ka harxhuar paratë e qytetarëve dhe nuk ka bërë asgjë për përmirësuar statusin e profesorëve”, thonë nga LSDM.

Reklama