Home » LAJMI I FUNDIT: NATO më në fund deklarohet për sulmet në Siri

LAJMI I FUNDIT: NATO më në fund deklarohet për sulmet në Siri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se aleanca ushtarake “shpreh mbështetjen e plotë” për sulmet ushtarake ndodhën natën e kaluar.

Duke folur një konferencë për media Bruksel, Stoltenberg ka thënë se “NATO dënon fuqishëm përdorimin e vazhdueshëm armëve kimike nga regjimi sirian”.

Këto sulme s’bën normalizohen, ato janë rrezik për popullin sirian dhe për sigurinë tonë përbashkët”, njofton Klan Kosova.

Ata janë përgjegjës duhet japin llogari”.

Reklama