Home » LAJMI I FUNDIT: Edhe ky shtet i fuqishëm do t’i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

LAJMI I FUNDIT: Edhe ky shtet i fuqishëm do t’i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

Gjermania do bashkohet me Francën një përpjekje re ndërkombëtare për arritur një armëpushim përhershëm Siri, tha ministri i Punëve Jashtme Gjermanisë, Heiko Maas.

“Gjermania, Franca, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara do takohen nesër Londër për diskutuar hapat e ardhshëm pas sulmit sotëm Siri”, tha Maas.(Kliko mbi link dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Reklama