Home » Ky është 14-vjeçari që u vra sot nga xhaxhai i tij

Ky është 14-vjeçari që u vra sot nga xhaxhai i tij

Dita e festës u shndërrua ditë zie për familjen Sopaj, ku 14-vjeçari, E.Sopaj u vra aksidentalisht nga xhaxhai i tij, gjatë ditës sotme fshatin Mushtisht Suharekës.

Fillimisht personi i armatosur kishte marrë revolen për festuar, ku pas kishte plagosur vetën, aksidentalisht por edhe nipin e tij 14-vjeçar, i kanë shkaktuar vdekjen atij.

Xhaxhait i ishte bllokuar arma e tentim për ta zhbllokuar kishte ndodhur e gjithë ngjarja. Viktima ishte sjell Emergjencën e Spitalit Rajonal Prizren për trajtim, por nuk kishte mundur mbijetojë. E gjithë ngjarja është konfirmuar nga Policia e Kosovës.

Sot, rreth orës 14:15, Policia e Suharekës është informuar se një i mitur me plagë trup është sjell për ndihmë mjekësore Qendrën e Mjekësisë Familjare. Pas pranimit informacionit, njësitë patrulluese kanë kryer hetime fillestare dhe shpejt është kuptuar se një shtëpi familjen Sopaj fshatin Mushtisht kishte pasur aheng familjar dhe një i dyshuar kishte shtënë ajër me armë zjarri”.

Sipas hetimeve fillestare dyshohet se gjatë krismave arma është bllokuar dhe duke u përpjekur për ta zhbllokuar armën vetëplagoset i dyshuari e me pas plumbi e godet edhe nipin e tij i vitlindjes 2004”, thuhet njoftim.

“Policia e Prizrenit e ka arrestuar dyshuarin (xhaxhai i viktimës) dhe automjetin e njëjtit e ka sekuestruar një pistoletë e cila dyshohet jetë përdorur rast. Po ashtu krim teknikët e kanë sekuestruar edhe një kallashnikov vendin e ngjarjes dhe disa gëzhoja”, thuhet njoftimin e Policisë.

foto1-1 Ky është 14-vjeçari që u vra sot nga xhaxhai i tij foto1-1 Ky është 14-vjeçari që u vra sot nga xhaxhai i tij

The post Ky është 14-vjeçari që u vra sot nga xhaxhai i tij appeared first on INSAJDERI.

Reklama