Home » Kukësi i tregon Partizanit një realitet të hidhur

Kukësi i tregon Partizanit një realitet të hidhur

Kukësi duket se i ka treguar Partizanit një realitet hidhur, duke i shënuar katër gola “Zeqir Ymeri”.

zotët e shtëpisë kanë qenë shkëlqyer këtë ndeshje, cilët duhet thënë se kanë qenë favorizuar edhe nga një përgjumje e kuqve.

Ai triumfoi këtë ndeshje ka qenë shkodrani Sidrit Guri, i cili ka realizuar tre gola.

minutën e tetë takimit, Guri do fillonte breshërinë e tij golave.

Goli i tij i parë u komentua nga futbollistët e Partizanit si produkt i një ndërhyrjeje parregullt. pas, goli i dytë erdhi pas një gabimi qendër mbrojtes.

Pa mbaruar pjesa e parë, kuksianët shënojnë sërish me Gurin, i cili fitoi duelin me Atandën duke goditur me kokë, pa i lënë mundësi reagimi Alban Hoxhës.

pjesën e dytë ishte sërish Guri me një goditje dënimi e kapi befasi portierin e Partizanit.

Ndërkaq, takimet e tjera Flamurtari fitoi 2-0 Lushnje, ndërsa Luftëtari mundi Laçin 2-1.