Home » Konfirmohet edhe vdekja e dytë – ndërron jetë 37-vjeçari

Konfirmohet edhe vdekja e dytë – ndërron jetë 37-vjeçari

Minierat e Bulqizës vijojnë marrin jetë njerëzish, teksa pasditen e sotme fatkeq ka qenë 37-vjeçari me inicialet A.Sh.

Minatori nga qyteti i Bulqizës ka gjetur vdekjen zonën 41 minierave këtij qyteti, pas shpërthimit minave kishte montuar vetë.

Policia u njoftua rreth orës 17:40 dhe mbërriti menjëherë vendngjarje, ku po punon për zbardhjen e shkaqeve incidentit fatal këtë galeri.

Paraprakisht raportohet se viktima ka qenë me detyrë minator dhe pasi ka mbushur vrimat me lëndë plasëse, ka ndodhur edhe një shpërthim i parakohshëm, duke i marrë jetën 37-vjeçarit.

Kujtojmë se herët ishte konfirmuar se minatori Angjelosh Shahini 52 vjeç kishte humbi jetën si pasojë e shpërthimit minave

The post Konfirmohet edhe vdekja e dytë – ndërron jetë 37-vjeçari appeared first on INSAJDERI.

Reklama