Home » I shpërthen mina, humb jetën minatori në Bulqizë

I shpërthen mina, humb jetën minatori në Bulqizë

Ka humbur jeten një minator Bulqizë.

Angjelosh Shahini 52 vjeçar humbi jetën si pasojë e shpërthimit minave. Aksidenti me vdekje ka ndodhur zonën D galerive, ndërkohë ai po vendoste lënden plasëse.

Një ditë parë Klos, minatori P.M, 57 vjeçar gjeti vdekjen minierë pas shpërblimit lëndëve eksplozive.

Për rastin fjalë policia raportoi se ka arrestuar tre persona, dy zjarrmëtarë dhe teknikun e minierës, shkruan syri.net.

Reklama