Home » I preu fytin gruas sepse “bënte zhurmë”, burgoset shqiptari

I preu fytin gruas sepse “bënte zhurmë”, burgoset shqiptari

Një shtetas shqiptar është dënuar me 25 vjet burg enjten Graz Austrisë. Ai vrau bashkëshorten me thikë prezencë fëmijëve dhe pas i preu fytin.
Juria e shpalli unanimisht fajtor për vrasjen e dashurës tij qershorin e vitit shkuar.
25-vjeçari njihej parë nga policia. Ai ishte dënuar 3 muaj burg, para krimit pasi kishte kërcënuar dashurën e tij se do ta therte “si një derr”. Madje kishte kërcënuar se do vriste dhe fëmijën e tyre përbashkët shkruan portali austriake ORF.
Ai vetë ka pranuar krimin por ka mohuar ta ketë bërë me qëllim. “I urrej duart e mia. Atë natë nuk ishin mijat. I doja mbi gjithçka dhe nuk kisha asnjë qëllim ta vrisja”, ka thënë 25-vjeçari.
31-vjeçarja atë natë kishte pranuar se e kishte tradhtuar. Mosmarrëveshjet kishin vijuar pas
Kosovari bashku me dashurën e tij nga Graz një lokal për festuar një vjetorin e lidhjes tyre ku kanë konsumuar dhe alkool. Kur çifti u kthye shtëpi mosmarrëveshjet u përshkallëzuan. Gruaja mori thikën e bukës dhe duke e vënë kraharor kërcënoi se do vriste veten.
atë moment 25-vjeçari mendohet se ka rrëmbyer thikën, e ka tërhequr gruan drejt dhomës gjumit dhe e ka qëlluar 12 herë me thikë. pas shkoi dhomën e ndenjes ku qetësoi fëmijën 3 muajsh, fëmija i tyre, dhe djalin 5 vjeçar gruas, dhe pas mori dhe një thikë tjetër dhe i preu fytin. Sepse e dashura e tij bënte “zhurma çuditshme”.
Nuk doja ta lija vuante, prandaj i preva fytin”, ka thënë 25-vjeçari.
Gruaja ishte nënë e tre fëmijëve. Një 3 muajsh cilin e kishte nga lidhja me kosovarin dhe dy djem, një 5 vjeç dhe një 10 vjeç nga një lidhje e mëpërparshme. momentin e krimit djali 10 vjeç ka qenë banesën e atit biologjik./oranews

Reklama